Області застосування та монтаж сендвіч-панелей

Сендвіч-панелі – це матеріал, який з’явився на будівельному ринку і вже встиг завоювати міцні позиції та стати незамінним. Сендвіч-панелі володіють сукупністю високоякісних властивостей при відносно низькій вартості матеріалу. Використовуючи сендвіч-панелі, можна побудувати будівлі, різні по конфігурації і функціональному призначенню. Особливою популярністю користуються сендвіч-панелі в так званому мобільному будівництві, тобто такому, при якому передбачається можливість швидкого демонтажу та перенесення її на інше місце. Вимогами до таких будівель є мінімальні роботи по зведенню фундаменту, невисока вартість і швидкі терміни будівництва, можливість демонтажу конструкції, легкість її монтажу і розбирання, а також невелика вага будівельних матеріалів.

Ще однією позитивною характеристикою цього матеріалу є теплоізоляційні можливості. Таким чином, сендвіч-панелі можна використовувати як утеплюючий матеріал для вже збудованих об’єктів. Зовнішня і внутрішня поверхні сендвіч-панелей можуть мати різні кольори згідно RAL, що дозволяє використовувати їх для різного за стилем зовнішнього і внутрішнього оформлення будівель.

Загалом сендвіч-панелі можна розділити на чотири види:

sendvich01Монтаж сендвіч-панелей є важливим етапом при будівництві будівлі, і настільки ж відповідальним. Важливі нюанси тут полягають не стільки в тому, як кріпити сендвіч-панелі, скільки у відповідності їх монтажу технологічному процесу. Від цього залежить і термін служби панелей, і енергетична ефективність будівлі в цілому. Велике число помилок при монтажі сендвіч-панелей пов’язано з неуважним читанням супроводжуючої їх проектно-монтажної документації, а тим часом саме вона містить вичерпну інформацію про панелі і кріпильні елементи.

Але навіть точне слідування інструкції не може застрахувати від деяких помилок при монтажі, а саме:

Кріплення для сендвіч-панелей вибирається з урахуванням виду конструкції і її товщини. Як правило, для кріплення використовуються самонарізні шурупи (самонарізи). Їх довжина – це сума товщини панелі, довжини бура самонаріза, товщини каркасу і компенсації товщини гумової шайби (5 мм). Гумова шайба є обов’язковою для використання з самонарізами – вона не дає металевій голівці пошкодити панель при укручуванні та герметизує місце кріплення. Панель довжиною 6 м кріпиться шістьма самонарізами, довжиною 4 м і менше – чотирма, довжиною більше 6 м – вісьмома. Самонарізи кріпляться шуруповертом з попередньо відкоригованою силою затяжки.

Кріплення сендвіч панелей до металоконструкцій можна виконувати у двох напрямках: вертикальному та горизонтальному. У обох способів монтажу є як свої переваги, так і недоліки. Якщо поверх має висоту від 3 до 9 м, то застосовується вертикальний монтаж. Панелі при цьому кріпляться тільки до верхніх та нижніх профілів, та між собою. Таким чином при цьому створюється цілісна і міцна конструкція позбавлена від «містків холоду» та теплових втрат. При монтажі економляться значні кошти, оскільки немає необхідності в потужній підйомній спецтехніці та масивному будівельному риштуванні.

Горизонтальна укладка застосовується, якщо висота поверху становить більше 9 метрів. Для монтажу застосовуються спеціальні платформи та автокран. Під таке розташування панелей виготовляється спеціальний каркас з відповідними розрахунками.

Коли монтаж сендвіч-панелей закінчений, слід очистити всі поверхні від залишків стружки,  піни та герметика розчинником. Монтаж проводиться обережно, аби не допустити подряпин на панелях. Для цього використовуйте запобіжні прокладки під час монтажу. Якщо Ви зупинили монтаж на деякий час, то на ніч накривайте його матеріалом, який не дозволить потрапити на незакінчені елементи панелі дощу, снігу та сонячних променів. Поруч з панелями не можна користуватися зварювальними апаратами та болгарками, адже можна пошкодити покриття панелі. При нанесенні герметика не забудьте зняти плівку з панелі, а з зовнішнього боку знімайте її тільки по завершенню всіх монтажних робіт.

Замовити виготовлення конструкцій з сендвіч-панелей з монтажем та доставкою по Західній Україні наші клієнти можуть за адресою: вул.Винниченка,30, м.Львів, Україна та контактами:

+38 (032) 242 25 42   modullviv@ukr.net
.